Forum « Staromieście Rzeszów » Strona Główna « Staromieście Rzeszów »
Forum Mieszkańców Osiedla Staromieś›cie w Rzeszowie

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Blok nr 10 - czynsz! Akty notarialne - dyskusja!
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum « Staromieście Rzeszów » Strona Główna -> Staromieście Ogrody - Nasze Osiedle
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
willie303

PostWysłany: Wto Mar 03, 2015 3:21 pm    Temat postu: Blok nr 10 - czynsz! Akty notarialne - dyskusja! Odpowiedz z cytatem

Witam.

Dziś w skrzynkach na listy można odnaleźć czynsz dla naszych mieszkań. W związku, że nie posiadamy jeszcze aktów notarialnych proponuję wyjść do Spółdzielni z inicjatywą, żeby nie płacić za czynsz do momentu ich otrzymania.

Co o tym sądzicie?

Ostatnio zmieniony przez willie303 dnia Sob Mar 14, 2015 10:31 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sylwia

PostWysłany: Pią Wrz 20, 2019 6:12 am    Temat postu: Może Cię zaciekawi... Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
melo

PostWysłany: Wto Mar 03, 2015 4:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra inicjatywa, na szczęście posiadam już akt.
Powrót do góry
willie303

PostWysłany: Wto Mar 03, 2015 5:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeden z niewielu szczęśliwców który otrzymał już akt notarialny. Czy mógłbyś mi na PW napisać coś więcej na temat aktu, ewentualnie spotkać się porozmawiać? Myślę że to także dobry temat, warty poruszenia przed zbliżającymi się aktami notarialnymi dla innych osób...
Powrót do góry
melo

PostWysłany: Sro Mar 04, 2015 3:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Próbuję wysłać priva ale nie udaje mi się...
Powrót do góry
SatPat

PostWysłany: Pią Mar 06, 2015 7:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam czy mógłby mi Pan powiedzieć jak udało się tak szybko załatwić akt czy sami dzwonili czy Pan się kontaktował ? Czy dostał Pan już rozliczenie budowy inwestycji ?
Powrót do góry
SatPat

PostWysłany: Pią Mar 06, 2015 8:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzwonie tam średnio co poniedziałek masakra i za każdym razem słyszę ze zadzwonię do Pani pod koniec tygodnia ale dzisiaj cisza więc zastanawiam się w jakiej kolejności te akty będą podpisywane. Każdy się śpieszy kto ma kredyt.
Powrót do góry
Piotr

PostWysłany: Pią Mar 13, 2015 11:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jaki dokładnie macie problem z aktem. Ja np. jak również moi sąsiedzi otrzymali druk do wypełnienia z danymi, instrukcje co robić dalej (pójść po wypis z gruntu) i pani ze spółdzielni umówiła na termin do notariusza i po sprawie. Nikogo o nic nie musiałem prosić i nie było żadnych problemów.
Powrót do góry
willie303

PostWysłany: Pią Mar 13, 2015 3:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ile płacisz za akt notarialny? Smile Bo jak akt notarialny załatwiasz przez Spółdzielnie i ich notariuszy to pewno między 1700-2300 (dla mieszkania o wartości 260 tyś bez garażu) Oczywiście cenę tą można negocjować bo maksymalna taksa notarialna dla wartości mieszkania 260 tyś to 1105 zł netto, Notariusz może z tego coś urwać zawsze Smile Kwota ta również zależy od tego czy masz wpis hipoteki do księgi wieczystej który to kosztuje 200 zł. Generalnie koszta to:
- maksymalna taksa notarialna dla mieszkania o wartości 260 tyś to 1105 zł netto
- podatek 23% od wartości taksy notarialnej
- założenie księgi wieczystej 260 zł
- wpis hipoteki 200 zł
- podatek CCP 19 zł
- wypisy ok 150 zł (zależnie oczywiście od notariusza) - cena to: ilość wypisów * ilość stron * cena strony (ok 3zł netto/stronę)

Dodam że na mieście można zaoszczędzić parę stówek na akcie notarialnym Smile Trzeba tylko trochę poszukać i podzwonić Smile
Powrót do góry
SatPat

PostWysłany: Pią Mar 13, 2015 9:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie że można zaoszczędzić tylko po tych wszystkich przebojach z nimi człowiek nie ma siły,akt już mam ale oczywiście lekko nie było dzień przed Pani ze spółdzielni zadzwoniła za trzeba zapłacić za powiększenie mieszkania ponad 2 tys heh kolorowo jak zawsze. Zawszę dzwonią pięknie ładnie wszystko załatwią tylko w jakim czasie i z problemami!!!
Powrót do góry
SatPat

PostWysłany: Pią Mar 13, 2015 9:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dodam że oczywiście ponad 2 tys zapłaciłam Smile
Powrót do góry
willie303

PostWysłany: Pią Mar 13, 2015 10:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przykro mi to pisać, ale słono przepłaciłeś... Niestety notariusze Spółdzielni wcale nie dają korzystnych cen... a przecież powinni, bo mają praktycznie pewnych 81 klientów, a cała ich robota to właściwie kopiuj- wklej dane osobowe... a tak w ogóle to akt notarialny od p. Skrzypka nie rzuca na kolana... to taka prywatna opinia Smile
Powrót do góry
SatPat

PostWysłany: Sob Mar 14, 2015 1:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie że przepłaciłam 2200 to zdecydowanie dużo a przed wizytą jak dzwoniłam do notariusza zapytać ile to słyszałam dajemy rabaty tyle osób tak długa współpracujemy ze spółdzielnia Very Happy Very Happy jak zawsze same pozytywy a w rzeczywistości nóż w plecy.
Powrót do góry
agaaaa83

PostWysłany: Nie Mar 15, 2015 12:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A nie wiecie jak to wyglada jak się znajdzie innego notariusza? Bo trzeba fatygować ludzi ze spółdzielni, żeby się z nimi spotakać na umówiony dzień i godzine. Robił ktoś poza notariuszem polecanym przez spółdzielnie?
Powrót do góry
willie303

PostWysłany: Nie Mar 15, 2015 12:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, ja będę podpisywał akt notarialny przez notariusza spoza spółdzielni. Umówiłem termin na linii Spółdzielnia- notariusz. Przedstawiciele Spółdzielni stawią się w wyznaczonym miejscu i czasie.

Dodatkową sprawą, którą musiałem sam wykonać to wybrać zaświadczenie o samodzielności lokalu od notariusza Kobisz - jedno jedyne zostało u niego zdeponowane przez spółdzielnię, więc trzeba wybrać jego odpis (koszt 6 zł plus vat)

I właściwie to wszystko.

Pozostałe kwestie załatwia notariusz kontaktując się ze Spółdzielnia.

Czy warto się fatygować? Według mnie BARDZO! $$$$
Powrót do góry
agaaaa83

PostWysłany: Nie Mar 15, 2015 12:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja tez się pofatyguję. Nie ma co przepłacać. A tak poza nawiasem to jestem ciekawa ile Kobisz odpala spółdzielni za "nas-członków" bo nie wierzę, żeby to było tak bezinteresowne...
Powrót do góry
SatPat

PostWysłany: Nie Mar 15, 2015 1:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie że się wybierzcie do innego notariusza taniej będzie a swoją droga jakbym słyszała mojego męża po wyjściu od notariusza ciekawe ile odpalają spółdzielni hehe Smile
Powrót do góry
agaaaa83

PostWysłany: Pon Mar 16, 2015 6:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziś podzwoniłam i po znajomościach u notariusza załatwiłam sobie akt za 1250zł bez wpisu do ksiąg wieczystych, bo to muszę sama zrobić (taka decyzja banku). Od kwoty 200 000. Myslicie, że to mniej niż u Pana Kobisza?
Powrót do góry
florek84

PostWysłany: Pon Mar 16, 2015 8:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie za mieszkanie ~219 tys. u tego Pana wyszło do zapłaty 1690 łącznie z wpisem do hipoteki i z wypisami. Sam akt to ok. 1270. Co mi się tam nie spodobało, to że akt został odczytany w ciągu 5 minut i nie bardzo człowiek się orientował o co ewentualnie spytać...a gdzie tu jeszcze rozwianie ewentualnych wątpliwości.
Powrót do góry
bara84

PostWysłany: Nie Mar 22, 2015 3:42 pm    Temat postu: metraż mieszkania inny niż na początku? Odpowiedz z cytatem

Witam, kupując mieszkanie miało ono 68,05 m2 a podczas oddania i podpisania aktu zmniejszyło się do 67,3 m2 i moje pytanie czy też macie taką sytuację i jak z oddaniem pieniędzy, gdy cała suma została wpłacona za większy metraż? Bo oczywiście sąsiedzi którym mieszkanie się "zwiększyło" musieli dopłacić równowartość przed podpisaniem aktu notarialnego...
Powrót do góry
Mis1981

PostWysłany: Nie Mar 22, 2015 4:06 pm    Temat postu: Re: metraż mieszkania inny niż na początku? Odpowiedz z cytatem

bara84 napisał:
Witam, kupując mieszkanie miało ono 68,05 m2 a podczas oddania i podpisania aktu zmniejszyło się do 67,3 m2 i moje pytanie czy też macie taką sytuację i jak z oddaniem pieniędzy, gdy cała suma została wpłacona za większy metraż? Bo oczywiście sąsiedzi którym mieszkanie się "zwiększyło" musieli dopłacić równowartość przed podpisaniem aktu notarialnego...

Pieniadze za mniejszy metraz powinny zostac ci zwrocone na wskazane przez ciebie konto. Dopytaj w spoldzielni o to.
Powrót do góry
bara84

PostWysłany: Nie Mar 22, 2015 6:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki za info podzwonie jutro i popytam co i jak bo jakoś nr konta nikomu nie dawałam Razz
Powrót do góry
SatPat

PostWysłany: Czw Mar 26, 2015 1:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzeba dobijać się do spółdzielni o zwrot pieniędzy za Pomniejszenie,ja miałam powiększone więc musiałam zapłacić tak jak piszą wyżej przed podpisaniem aktu inaczej się nie dało więc z nimi trzeba tak samo kasa na już i dziękuje.
Powrót do góry
willie303

PostWysłany: Czw Mar 26, 2015 7:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mogę śmiało polecić notariusza Pana Pawła Kilian - bardzo dobra cena i o wiele mniejsza niż przez "notariuszy spółdzielnianych" - kto jeszcze nie podpisał niech zadzwoni i się dowie Smile
Powrót do góry
yywicio

PostWysłany: Nie Mar 29, 2015 10:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odnośnie odzyskania nadpłaty za pomiejszone mieszkanie, to nie jest tak kolorowo.
Gdyż przed podpisaniem aktu notarialnego zgłosiłem się do spółdzielni aby przelali mi nadpłacona kwotę, napisałem pismo w dniu 19.03 o zwrot i do dnia dzisiejszego nie ma tej kwoty na moim koncie....
z oddaniem się nie śpieszą, ale dla nich to masz termin.
Powrót do góry
Sylwia

PostWysłany: Pią Wrz 20, 2019 6:12 am    Temat postu: Może Cię zaciekawi... Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Łukasz
Moderator

PostWysłany: Pon Mar 30, 2015 11:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W kontekście zwrotu wynikającego z mniejszej powierzchni ostatecznej to ja musiałem tam dzwonić z 4 razy i osobiści być jeszcze 3 razu u głównego księgowego, tak więc proponuję przypominać się systematycznie. Może tylko ja tak miałem, nie wiem..

Ostatnio zmieniony przez Łukasz dnia Wto Mar 31, 2015 2:37 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum « Staromieście Rzeszów » Strona Główna -> Staromieście Ogrody - Nasze Osiedle Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do: